Square D ZB5AP3
SKU: CS4814238MPN: ZB5AP3
Head for non illuminated push button, Harmony XB5, plastic, projecting, green, 22mm, spring return, booted, unmarked

$27.37
UnitAvailable on backorder
Product Details
Push button head, plastic, projecting, green, Dia 22, spring return, booted, unmarked
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 10000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Additional Information | clear boot |
| Product Certifications | CSA# #LROS (Lloyds register of shipping)# #DNV# #UL listed# #GL# #BV |
| Product Compatibility | not compatible with legend holder |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS4814238 |
|---|---|
| MPN | ZB5AP3 |











