Square D ZB5AA26
SKU: CS4814220MPN: ZB5AA26
Head for non illuminated push button, Harmony XB5, black recessed, 22mm, spring return, unmarked

Contact us for pricing and availability
Product Details
Black Recessed Pushbutton Head 22mm Spring Return Unmarked
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 10000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Additional Information | high guard |
| Product Certifications | CSA# #BV# #LROS (Lloyds register of shipping)# #GL# #DNV# #UL listed |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS4814220 |
|---|---|
| MPN | ZB5AA26 |











