Square D ZB4BA8
SKU: CS4814201MPN: ZB4BA8
Head for non illuminated push button, Harmony XB4, grey flush push button 22mm spring return unmarked

Contact us for pricing and availability
Product Details
Grey flush pushbutton head Dia 22 spring return unmarked
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | chromium plated metal |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB4 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 10000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Product Certifications | DNV# #GL# #CSA# #LROS (Lloyds register of shipping)# #UL listed# #BV |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB4 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
| Standards | EN/IEC 60947-5-1# #EN/IEC 60947-1# #EN/IEC 60947-5-5# #EN/IEC 60947-5-4# #UL 508# #CSA C22.2 No 14# #JIS C8201-5-1# #JIS C8201-1 |
Specifications
| SKU | CS4814201 |
|---|---|
| MPN | ZB4BA8 |











