Square D ZB5AH04
SKU: CS4814232MPN: ZB5AH04
Head for non illuminated push button, Harmony XB5, plastic, flush, red, 22mm, push push, unmarked

Contact us for pricing and availability
Product Details
Red flush pushbutton head Dia 22 push-push unmarked
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 2000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Product Certifications | BV# #CSA# #UL listed# #GL# #DNV# #LROS (Lloyds register of shipping) |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS4814232 |
|---|---|
| MPN | ZB5AH04 |











