Square D ZB4BA26
SKU: CS4814199MPN: ZB4BA26
Head for non illuminated push button, Harmony XB4, metal, recessed, black, 22mm, spring return, unmarked

$35.44
UnitAvailable on backorder
Product Details
Black Recessed Pushbutton head Dia 22 spring return unmarked
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | chromium plated metal |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB4 |
| Head Type | standard |
| Mechanical Durability | 10000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Additional Information | high guard |
| Product Certifications | LROS (Lloyds register of shipping)# #DNV# #GL# #BV# #UL listed# #CSA |
| Product Or Component Type | head for non-illuminated push-button |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB4 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
| Standards | EN/IEC 60947-5-4# #UL 508# #EN/IEC 60947-5-1# #JIS C8201-5-1# #EN/IEC 60947-1# #CSA C22.2 No 14# #EN/IEC 60947-5-5# #JIS C8201-1 |
Specifications
| SKU | CS4814199 |
|---|---|
| MPN | ZB4BA26 |











