Square D ABL8WPS24200
SKU: CS1672485MPN: ABL8WPS24200
Regulated switch power supply, modicon power supply, 3 phases, 380 to 500V AC, 24V, 20A




$914.78
UnitAvailable on backorder
Product Details
Power Supply, 24VDC, Phaseo Regulated SMPS, 3 Phase, 20A
Attributes
| Anti Harmonic Filter | low frequency harmonic currents |
| Marking | CE |
| Operating Position | vertical |
| Output Coupling | series# #parallel |
| Output Voltage Limits | 24…28.8 V adjustable |
| Power Dissipation In W | 38.4 W |
| Power Supply Output Current | 20 A |
| Power Supply Type | regulated switch mode |
| Product Or Component Type | power supply |
| Range Of Product | Modicon Power Supply |
| Rated Power In W | 480 W |
| Standards | CSA C22.2 No 60950-1# #UL 508# #EN/IEC 62368-1 |
Specifications
| SKU | CS1672485 |
|---|---|
| MPN | ABL8WPS24200 |










