Square D XD2GA8421
SKU: CS1654577MPN: XD2GA8421
Complete joystick controller, Harmony XB5, 22 mm XD2 +OPTIONS

$380.43
UnitAvailable on backorder
Product Details
JOYSTICK 22MM XD2 +OPTIONS
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -25-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -25-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | chromium plated metal |
| Contact Code Designation | A600-Q600 |
| Device Short Name | XD2 |
| Fixing Center | 90 x 90 mm |
| Mechanical Durability | 1000000 cycles |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Notch Per Direction | 44562.0000 |
| Operator Direction Information | 4 directions |
| Operator Position Information | all positions |
| Product Certifications | LROS (Lloyds register of shipping)# #CSA |
| Product Or Component Type | complete joystick controller |
| Protective Treatment | TC |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Standards | EN/IEC 60947-5-1 |
Specifications
| SKU | CS1654577 |
|---|---|
| MPN | XD2GA8421 |











