Square D XD4PA1656241
SKU: CS1689182MPN: XD4PA1656241
XD4 joystick controller with 50mm shaft

$342.30
UnitAvailable on backorder
Product Details
XD4 joystick controller with 50mm shaft
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -25-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -25-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | chromium plated metal |
| Contacts Usage | standard |
| Device Presentation | complete product |
| Device Short Name | XD4 |
| Fixing Collar Material | zamak |
| Mounting Diameter | 30 mm |
| Product Certifications | BV |
| Product Or Component Type | joystick controller |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
| Standards | CSA C22.2 No 14 |
Specifications
| SKU | CS1689182 |
|---|---|
| MPN | XD4PA1656241 |











