Square D ZB5AV06
SKU: CS1670613MPN: ZB5AV06
Head for pilot light, Harmony XB5, blue, 22mm, with grooved lens, integral LED




$8.05
UnitAvailable on backorder
Product Details
Blue pilot light head 22mm plain lens for BA9s bulb
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Bezel Material | dark grey plastic |
| Cap Operator Or Lens Colour | blue |
| Cap Operator Or Lens Colour 1 | blue |
| Device Presentation | basic element |
| Device Short Name | ZB5 |
| Head Type | standard |
| Mounting Diameter | 22 mm |
| Operator Additional Information | with plain lens |
| Product Compatibility | BA 9s |
| Product Or Component Type | head for pilot light |
| Protective Treatment | TH |
| Range Of Product | Harmony XB5 |
| Sale Per Indivisible Quantity | 1.0000 |
| Shape Of Signaling Unit Head | round |
Specifications
| SKU | CS1670613 |
|---|---|
| MPN | ZB5AV06 |










