Eaton XTOE100GCSS-84
SKU: CS5010238MPN: XTOE100GCSS-84Alternate Part #: 3-2769-122AUPC/EAN: 786685412610
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT Electronic Overload Relay - IEC
Attributes
| Frame Size | 105 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 20-100A |
| Trip Type | Selectable 10 A, class 10 ,20, 30 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010238 |
|---|---|
| MPN | XTOE100GCSS-84 |
| Alternate Part # | 3-2769-122A |
| UPC/EAN | 786685412610 |



