Eaton XTOE100GGSS-84
SKU: CS5010242MPN: XTOE100GGSS-84Alternate Part #: 3-2769-222AUPC/EAN: 786685412634
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay - IEC
Attributes
| Frame Size | 105 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 20-100A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010242 |
|---|---|
| MPN | XTOE100GGSS-84 |
| Alternate Part # | 3-2769-222A |
| UPC/EAN | 786685412634 |



