Eaton XTOE020CCSS-84
SKU: CS5010211MPN: XTOE020CCSS-84Alternate Part #: 3-2653-022AUPC/EAN: 786685412498
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
LD - NEMA TYPE 4X SS SGL-DR ENCL 20X16X8-XTOE020CCSS-84
Attributes
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 4-20A |
| Trip Type | Selectable 10 A, class 10 ,20, 30 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010211 |
|---|---|
| MPN | XTOE020CCSS-84 |
| Alternate Part # | 3-2653-022A |
| UPC/EAN | 786685412498 |



