Eaton XTOE005CCSS-84
SKU: CS5010202MPN: XTOE005CCSS-84Alternate Part #: 3-2653-012AUPC/EAN: 786685412474
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
LD - NEMA TYPE 4X SS SGL-DR ENCL 36X30X8-XTOE005CCSS-84
Attributes
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 1-5A |
| Trip Type | Selectable 10 A, class 10 ,20, 30 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010202 |
|---|---|
| MPN | XTOE005CCSS-84 |
| Alternate Part # | 3-2653-012A |
| UPC/EAN | 786685412474 |



