Square D SR2PACKFU
SKU: CS4813629MPN: SR2PACKFU
compact discovery packs, Zelio Logic SR2 SR3, smart relay discovery pack, 12 IO, 100 to 240V AC

Contact us for pricing and availability
Product Details
Zelio Logic Compact Smart Relay Discovery Pack
- Local Display: With* Number or Control Scheme Lines: 0-200 with FBD programming, 120 with ladder programming* Cycle Time: 6-90ms* Backup Time: 10 years at 35 deg. C* Rated Supply Voltage: 100-240V AC 50/60 Hz* Clock: With* Degree or Protection: IP20 (terminal block)IP40 (front panel) conforming to IEC 60529
Attributes
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Checks | program memory on each power up |
| Clock | with |
| Cycle Time | 6-90 ms |
| Discrete Input Current | 0.6 mA |
| Discrete Input Current 1 | 0.6 mA |
| Discrete Input Frequency | 47…53 Hz# #57…63 Hz |
| Input Output Number | 12.0000 |
| Isolation Voltage | 1780 V |
| Kit Composition | SR2B121FU# #cable PC SR2USB01 for connection to PC |
| Local Display | with |
| Maximum Altitude Transport | 3048 m |
| Operating Altitude | 2000 m |
| Product Certifications | GOST# #CSA# #UL# #C-Tick# #GL |
| Product Or Component Type | compact discovery packs |
| Protection Type | against inversion of terminals (control instructions not executed) |
| Range Of Product | Zelio Logic |
| Standards | EN/IEC 61000-4-2 level 3# #EN/IEC 61000-4-12# #EN/IEC 61000-4-11# #EN/IEC 61000-4-3# #EN/IEC 60068-2-6 Fc# #EN/IEC 61000-4-6 level 3# #EN/IEC 60068-2-27 Ea# #EN/IEC 61000-4-5# #EN/IEC 61000-4-4 level 3 |
| Supply Frequency | 50/60 Hz |
| Supply Voltage Limits | 85-264 V |
Specifications
| SKU | CS4813629 |
|---|---|
| MPN | SR2PACKFU |






