Eaton XTSRE10B44A
SKU: CS5483078MPN: XTSRE10B44AAlternate Part #: MSAA191700UPC/EAN: 786689042844
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 4NO-4NC, Frame B, 45mm, 50-60 Hz, Three-pole, XT, Safety contactor relay
Attributes
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 4 NO, 4 NC |
| Frame | Freedom |
| Frame Size | 45 mm |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Rated Operational Current | 380-415 V |
| Series | XT |
| Size | Size K |
| Type | Safety contactor relay |
Specifications
| SKU | CS5483078 |
|---|---|
| MPN | XTSRE10B44A |
| Alternate Part # | MSAA191700 |
| UPC/EAN | 786689042844 |








