Eaton XTSRE10BE44A
SKU: CS5011545MPN: XTSRE10BE44AAlternate Part #: MSAA191732UPC/EAN: 786689042868
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, 110 Vac 50 Hz, 120 Vac 60 Hz, 3NO-3NC + 1NO-1NC, Frame BE, 45mm, 50-60 Hz, Three-pole, Size K, 380-415V, Freedom, Safety contactor relay
Attributes
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 3 NO, 3 NC + 1 NO, 1 NC |
| Frame | Freedom |
| Frame Size | 45 mm |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Rated Operational Current | 380-415 V |
| Series | Freedom |
| Size | Size K |
| Type | Safety contactor relay |
Specifications
| SKU | CS5011545 |
|---|---|
| MPN | XTSRE10BE44A |
| Alternate Part # | MSAA191732 |
| UPC/EAN | 786689042868 |







