Eaton CE15PN3A
SKU: CS2709653MPN: CE15PN3AUPC/EAN: 782113854144
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, 110-120 Vac, 50-60 Hz, Frame P, 260 mm, 50-60 Hz, Three-pole, Non-reversing, Size P, No overload relay, Freedom, Contactor
Attributes
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50-60 Hz |
| Frame Size | 260 mm |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Operation | Non-reversing |
| Relay | No overload relay |
| Series | Freedom |
| Size | Size P |
| Type | Contactor |
Specifications
| SKU | CS2709653 |
|---|---|
| MPN | CE15PN3A |
| UPC/EAN | 782113854144 |










