Eaton CE15BNC3AB
SKU: CS4838319MPN: CE15BNC3ABUPC/EAN: 782113040271
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, 110-120 Vac, 50-60 Hz, Frame B, 45 mm, 50-60 Hz, Three-pole, Non-reversing, No overload relay, Freedom, Contactor
Attributes
| Coil Voltage | 110-120 Vac, 50-60 Hz |
| Frame Size | 45 mm |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Operation | Non-reversing |
| Relay | No overload relay |
| Series | Freedom |
| Type | Contactor |
Specifications
| SKU | CS4838319 |
|---|---|
| MPN | CE15BNC3AB |
| UPC/EAN | 782113040271 |










