Eaton EHB3122A3KT0G20000
SKU: CS5477257MPN: EHB3122A3KT0G20000Alternate Part #: 3-4779-20239AUPC/EAN: 786689090289
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso contactor man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation contactor |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | fault bypass run) Bypass light kit (on Manual bypass switch VFD run Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477257 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A3KT0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20239A |
| UPC/EAN | 786689090289 |

