Eaton EHB3122A3KS0G20000
SKU: CS5477245MPN: EHB3122A3KS0G20000Alternate Part #: 3-4779-20231AUPC/EAN: 786689090050
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | fault Manual bypass switch VFD run Auxiliary contacts Bypass light kit (on bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477245 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A3KS0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20231A |
| UPC/EAN | 786689090050 |
