Eaton EHB3122A3KT0E20000
SKU: CS5477253MPN: EHB3122A3KT0E20000Alternate Part #: 3-4779-20235AUPC/EAN: 786689090098
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso contactor man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation contactor |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | bypass run) Manual bypass switch fault VFD run Bypass light kit (on |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477253 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A3KT0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20235A |
| UPC/EAN | 786689090098 |
