Eaton EHB3122A3KS0E2A000
SKU: CS5477236MPN: EHB3122A3KS0E2A000Alternate Part #: 3-4779-20224AUPC/EAN: 786689089696
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | Space heater Fault Bypass light kit (On Bypass Run) VFD Run Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477236 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A3KS0E2A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20224A |
| UPC/EAN | 786689089696 |
