Eaton EHB1922A3KT0G00000
SKU: CS5476282MPN: EHB1922A3KT0G00000Alternate Part #: 3-4779-20141AUPC/EAN: 786689084851
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso contactor man byp w/ aux cont
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation contactor |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Auxiliary contacts Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476282 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A3KT0G00000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20141A |
| UPC/EAN | 786689084851 |
