Eaton XTOE005CGSS-84
SKU: CS5010206MPN: XTOE005CGSS-84Alternate Part #: 3-2653-112AUPC/EAN: 786685412559
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
LD - NEMA TYPE 4X SS6 SGL-DR ENCL 16X12X8-XTOE005CGSS-84
Attributes
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 1-5A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010206 |
|---|---|
| MPN | XTOE005CGSS-84 |
| Alternate Part # | 3-2653-112A |
| UPC/EAN | 786685412559 |


