Eaton XTOE1P6CGSS-84
SKU: CS5010233MPN: XTOE1P6CGSS-84Alternate Part #: 3-2653-102AUPC/EAN: 786685412535
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
LD - NEMA TYPE 4X SS SGL-DR ENCL 30X24X12-XTOE1P6CGSS-84
Attributes
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | .33-1.65A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010233 |
|---|---|
| MPN | XTOE1P6CGSS-84 |
| Alternate Part # | 3-2653-102A |
| UPC/EAN | 786685412535 |


