Eaton XTFR012BBRD
SKU: CS5009621MPN: XTFR012BBRDAlternate Part #: 3-1904-078AUPC/EAN: 782116613083
Product Details
Eaton XT IEC motor control, UL 508 Type F - XT IEC FVNR Combination Motor Controller, 1A, 45 mm Frame size, 415V 50 Hz, 480V 60 Hz coil,1NO-1NC auxilary contact
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Rating | 1 NO, 1 NC auxiliary contact |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |
| Overload Range | 0.1 to 32 A |