Eaton XTAR012B21R3E005
SKU: CS5004687MPN: XTAR012B21R3E005UPC/EAN: 786685066240
Eaton XT IEC electronic motor starter
Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |