Eaton XTAE032C10P024
SKU: CS5002161MPN: XTAE032C10P024Alternate Part #: 3-1812-1567AUPC/EAN: 782116863853
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,380 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,16-24 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 380 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |