Eaton XTAE025C01P024
SKU: CS5000933MPN: XTAE025C01P024Alternate Part #: 3-1812-748AUPC/EAN: 782116856053
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,25 A,380 V 60 Hz,1NC,C frame,45 mm,16-24 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Coil | 380 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |