Eaton XTAE025C10E024
SKU: CS5001233MPN: XTAE025C10E024Alternate Part #: 3-1812-1015AUPC/EAN: 782116857876
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,25 A,208 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,16-24 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Coil | 208 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |