Eaton XTAE025C01N010
SKU: CS5000913MPN: XTAE025C01N010Alternate Part #: 3-1812-705AUPC/EAN: 782116855902
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,25 A,400 V 50 Hz,1NC,C frame,45 mm,6-10 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Coil | 400 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |