Eaton XTAE032C10N010
SKU: CS5002141MPN: XTAE032C10N010Alternate Part #: 3-1812-1524AUPC/EAN: 782116863709
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,400 V 50 Hz,1NO,C frame,45 mm,6-10 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 400 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |