Eaton XTAE015B01TD5E1P6
SKU: CS4999440MPN: XTAE015B01TD5E1P6Alternate Part #: 3-2589-925AUPC/EAN: 786685419688
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 24 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |