Eaton XTAR015B21TD5E1P6
SKU: CS5004926MPN: XTAR015B21TD5E1P6Alternate Part #: 3-2599-925AUPC/EAN: 786685551630
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 24 Vdc |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |