Eaton XTAE015B01TD3E008
SKU: CS4999436MPN: XTAE015B01TD3E008Alternate Part #: 3-2235-2614AUPC/EAN: 786685047652
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 24 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |