Eaton XTAE015B10RD004
SKU: CS4999773MPN: XTAE015B10RD004Alternate Part #: 3-1802-1800AUPC/EAN: 782116848775
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |