Eaton XTAE012B10T3E008
SKU: CS4999079MPN: XTAE012B10T3E008Alternate Part #: 3-2235-2174AUPC/EAN: 786685043258
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 24 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |