Eaton M22-XDLH-R-X0
SKU: CS4899498MPN: M22-XDLH-R-X0Alternate Part #: 3-5552-030AUPC/EAN: 786685272566
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Button: red, Inscription: O/ X0, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, Illuminated
Attributes
| Actuator | Extended |
| Button Color | Red |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | X0 |
| Illumination | Illuminated |
| Inscription | O |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899498 |
|---|---|
| MPN | M22-XDLH-R-X0 |
| Alternate Part # | 3-5552-030A |
| UPC/EAN | 786685272566 |











