Eaton M22-XDLH-A
SKU: CS4899484MPN: M22-XDLH-AAlternate Part #: 3-5552-014AUPC/EAN: 786685546599
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: Amber, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Actuator | Extended |
| Button Color | Amber |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899484 |
|---|---|
| MPN | M22-XDLH-A |
| Alternate Part # | 3-5552-014A |
| UPC/EAN | 786685546599 |











