Eaton M22-XDLH-R-GB0
SKU: CS4899496MPN: M22-XDLH-R-GB0Alternate Part #: 3-5552-028AUPC/EAN: 786685272542
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Inscription: STOP/ GB0, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, Button: red
Attributes
| Actuator | Extended |
| Button Color | Red |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | GB0 |
| Illumination | Illuminated |
| Inscription | STOP |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899496 |
|---|---|
| MPN | M22-XDLH-R-GB0 |
| Alternate Part # | 3-5552-028A |
| UPC/EAN | 786685272542 |











