Eaton M22-XDLH-R-GB5
SKU: CS4899497MPN: M22-XDLH-R-GB5Alternate Part #: 3-5552-029AUPC/EAN: 786685272559
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: red, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, Inscription: OFF/ GB5
Attributes
| Actuator | Extended |
| Button Color | Red |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | GB5 |
| Illumination | Illuminated |
| Inscription | OFF |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899497 |
|---|---|
| MPN | M22-XDLH-R-GB5 |
| Alternate Part # | 3-5552-029A |
| UPC/EAN | 786685272559 |










