Eaton M22-XD-R-X0
SKU: CS4899372MPN: M22-XD-R-X0Alternate Part #: 3-5554-006AUPC/EAN: 786685273464
Eaton M22 pushbutton button plate

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button plate, M22 Button Plate, 22.5 mm, Flush, Non-illuminated, Button: Red, Inscription: O/ X0, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Red |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | X0 |
| Illumination | Non-illuminated |
| Inscription | O |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button plate |
Specifications
| SKU | CS4899372 |
|---|---|
| MPN | M22-XD-R-X0 |
| Alternate Part # | 3-5554-006A |
| UPC/EAN | 786685273464 |










