Eaton MMX32AA038N0-0
SKU: CS4897705MPN: MMX32AA038N0-0UPC/EAN: 786685626635
Eaton M-Max Series sensorless vector adjustable frequency drive





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton M-Max Series Adjustable Frequency Drive Full version AA software design series FS5 frame 200–240V three–phase in 230V three–phase out IP20 enclosure rating 15 hp 38A Output current 38A Nomincal AC current
Attributes
| Enclosure | IP20 |
| Frame Size | 5 |
| Horsepower | 15 hp |
| Nominal Ac Current | 38 A |
| Options | Full version |
| Output Current Max | 38 A |
| Phase | Three-phase |
| Software | AA |
| Voltage Rating | 200-240 V, 230 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4897705 |
|---|---|
| MPN | MMX32AA038N0-0 |
| UPC/EAN | 786685626635 |
