Eaton MMX34AA023N0-0
SKU: CS4897715MPN: MMX34AA023N0-0UPC/EAN: 786685626673
Eaton M-Max Series sensorless vector adjustable frequency drive





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton M-Max Series Adjustable Frequency Drive Full version AA software design series FS4 frame 380–480V three-phase in 460V three-phase out IP20 enclosure rating 15 hp 23A Output current 23A Nomincal AC current
Attributes
| Enclosure | IP20 |
| Frame Size | 4 |
| Horsepower | 15 hp |
| Nominal Ac Current | 23 A |
| Options | Full version |
| Output Current Max | 23 A |
| Phase | Three-phase |
| Software | AA |
| Voltage Rating | 380-480 V, 460 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4897715 |
|---|---|
| MPN | MMX34AA023N0-0 |
| UPC/EAN | 786685626673 |
