Eaton MMX32AA025F0-0
SKU: CS4897700MPN: MMX32AA025F0-0UPC/EAN: 786685626581
Eaton M-Max Series sensorless vector adjustable frequency drive





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton M-Max Series Adjustable Frequency Drive Full version AA software design series FS4 frame 200–240V 3–phase in 230V three–phase out IP20 enclosure rating 7.5 hp 25A Output current 25A Nomincal AC current
Attributes
| Enclosure | IP20 |
| Frame Size | 4 |
| Horsepower | 7.50 hp |
| Nominal Ac Current | 25 A |
| Options | Full version |
| Output Current Max | 25 A |
| Phase | Three-phase |
| Protection Filtering | EMC Category C2 C3 and C4 (Level H) with an internal RFI filter option |
| Software | AA |
| Voltage Rating | 200-240 V, 230 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4897700 |
|---|---|
| MPN | MMX32AA025F0-0 |
| UPC/EAN | 786685626581 |
