Eaton MMX32AA017F0-0
SKU: CS4897699MPN: MMX32AA017F0-0UPC/EAN: 786685626567
Eaton M-Max Series sensorless vector adjustable frequency drive





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton M-Max Series Adjustable Frequency Drive Full version AA software design series FS4 frame 200–240V 3–phase in 230V three–phase out IP20 enclosure rating 5 hp 17A Output current 17A Nomincal AC current
Attributes
| Enclosure | IP20 |
| Frame Size | 4 |
| Horsepower | 5 hp |
| Nominal Ac Current | 17 A |
| Options | Full version |
| Output Current Max | 17 A |
| Phase | Three-phase |
| Protection Filtering | EMC Category C2 C3 and C4 (Level H) with an internal RFI filter option |
| Software | AA |
| Voltage Rating | 200-240 V, 230 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4897699 |
|---|---|
| MPN | MMX32AA017F0-0 |
| UPC/EAN | 786685626567 |
