APC NBPD0150
SKU: CS4805288MPN: NBPD0150UPC/EAN: 731304260257
NetBotz Rack Sensor Pod 150

Contact us for pricing and availability
Documents
Product Details
NetBotz Rack Sensor Pod 150
Sensor pod optimized for rack mounting that supports 6 Universal Sensors.
Includes: Cable ties, Documentation CD, Installation guide, Temperature/Humidity Sensor
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Mounting Location | front |
| Mounting Mode | rack-mounted |
| Mounting Preference | no preference |
| Number Of Rack Unit | 1U |
| Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Product Certifications | AS/NZS 3548 (C-Tick) class A# #CE# #GOST# #NOM# #VCCI class A |
| Relative Humidity | 0-95 % |
| Standards | FCC part 15 class A# #ICES-003 |
| Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Storage Relative Humidity | 0-95 % |
| Apcambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Apcambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Apcmounting Location | front |
| Apcmounting Mode | rack-mounted |
| Apcmounting Preference | no preference |
| Apcnumber Of Rack Unit | 1U |
| Apcoperating Altitude | 0…10000 ft |
| Apcproduct Certifications | AS/NZS 3548 (C-Tick) class A# #CE# #GOST# #NOM# #VCCI class A |
| Apcrelative Humidity | 0-95 % |
| Apcstandards | FCC part 15 class A# #ICES-003 |
| Apcstorage Altitude | 0-50000 ft |
| Apcstorage Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Sena Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Sena Mounting Location | front |
| Sena Mounting Mode | rack-mounted |
| Sena Mounting Preference | no preference |
| Sena Number Of Rack Unit | 1U |
| Sena Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Sena Product Certifications | AS/NZS 3548 (C-Tick) class A# #CE# #GOST# #NOM# #VCCI class A |
| Sena Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Standards | FCC part 15 class A# #ICES-003 |
| Sena Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Sena Storage Relative Humidity | 0-95 % |
Specifications
| SKU | CS4805288 |
|---|---|
| MPN | NBPD0150 |
| UPC/EAN | 731304260257 |










