APC NBES0304
SKU: CS4805279MPN: NBES0304UPC/EAN: 731304263579
NetBotz Dry Contact Cable - 15 ft.

Contact us for pricing and availability
Documents
Product Details
NetBotz Dry Contact Cable - 15 ft.
Universal Sensor that monitors third-party dry contact state sensors.
Includes: /Cable ties.**
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Mounting Mode | not rack-mountable |
| Mounting Preference | no preference |
| Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Relative Humidity | 0-95 % |
| Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Storage Relative Humidity | 0-95 % |
| Apcambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Apcambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Apcmounting Mode | not rack-mountable |
| Apcmounting Preference | no preference |
| Apcoperating Altitude | 0…10000 ft |
| Apcrelative Humidity | 0-95 % |
| Apcstorage Altitude | 0-50000 ft |
| Apcstorage Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Sena Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Sena Mounting Mode | not rack-mountable |
| Sena Mounting Preference | no preference |
| Sena Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Sena Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Sena Storage Relative Humidity | 0-95 % |
Specifications
| SKU | CS4805279 |
|---|---|
| MPN | NBES0304 |
| UPC/EAN | 731304263579 |











