APC NBES0311
SKU: CS4805285MPN: NBES0311UPC/EAN: 731304294665
NetBotz Temperature Sensor - 32 in. (used with NetBotz Wireless Sensor Pod 180)

Contact us for pricing and availability
Product Details
NetBotz Temperature Sensor - 32 in. (used with NetBotz Wireless Sensor Pod 180)
Universal sensor that monitors temperature in your Data Center or Network Closet
Includes: Installation guide, Temperature sensot
Attributes
| Additional Specification | Netbotz security and environmental monitoring |
| Ambient Air Temperature For Operation | 0-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Mounting Mode | not rack-mountable |
| Mounting Preference | lower |
| Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Relative Humidity | 0-95 % |
| Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Storage Relative Humidity | 0-95 % |
| Apcadditional Specification | Netbotz security and environmental monitoring |
| Apcambient Air Temperature For Operation | 0-55 °C |
| Apcambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Apcmounting Mode | not rack-mountable |
| Apcmounting Preference | lower |
| Apcoperating Altitude | 0…10000 ft |
| Apcrelative Humidity | 0-95 % |
| Apcstorage Altitude | 0-50000 ft |
| Apcstorage Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Additional Specification | Netbotz security and environmental monitoring |
| Sena Ambient Air Temperature For Operation | 0-55 °C |
| Sena Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Sena Mounting Mode | not rack-mountable |
| Sena Mounting Preference | lower |
| Sena Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Sena Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Sena Storage Relative Humidity | 0-95 % |
Specifications
| SKU | CS4805285 |
|---|---|
| MPN | NBES0311 |
| UPC/EAN | 731304294665 |











