APC NBES0312
SKU: CS4805286MPN: NBES0312UPC/EAN: 731304293699
NetBotz Door Switch Sensor for 3rd Party Racks - 62 in. (used with NetBotz Wireless Sensor Pod 180)

Contact us for pricing and availability
Product Details
NetBotz Door Switch Sensor for 3rd Party Racks - 62 in. (used with NetBotz Wireless Sensor Pod 180)
Wide range of plug and play access and environmental sensors for use with the NetBotz family
Includes: **Includes: Door sensor, Installation guide**
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Mounting Mode | not rack-mountable |
| Mounting Preference | no preference |
| Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Relative Humidity | 0-95 % |
| Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Storage Relative Humidity | 0-95 % |
| Apcambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Apcambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Apcmounting Mode | not rack-mountable |
| Apcmounting Preference | no preference |
| Apcoperating Altitude | 0…10000 ft |
| Apcrelative Humidity | 0-95 % |
| Apcstorage Altitude | 0-50000 ft |
| Apcstorage Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Ambient Air Temperature For Operation | 0-45 °C |
| Sena Ambient Air Temperature For Storage | -15-65 °C |
| Sena Mounting Mode | not rack-mountable |
| Sena Mounting Preference | no preference |
| Sena Operating Altitude | 0…10000 ft |
| Sena Relative Humidity | 0-95 % |
| Sena Storage Altitude | 0-50000 ft |
| Sena Storage Relative Humidity | 0-95 % |
Specifications
| SKU | CS4805286 |
|---|---|
| MPN | NBES0312 |
| UPC/EAN | 731304293699 |











